TYNKI STRUKTURALNE
THERMATYNK-ST - silikatowy cienkowarstwowy, tynk strukturalny, przeznaczony do ręcznego wykonywania dekoracyjnych tynków zewnętrznych i wewnętrznych. Można go stosować na wszystkich równych i nośnych podłożach mineralnych, takich jak: beton, tradycyjne tynki cementowe i cementowo-wapienne, i inne. Tynk silikatowy THERMATYNK-ST zalecany jest zwłaszcza w przypadku wykończenia ścian o wysokiej paro przepuszczalności, na przykład: murów z betonu komórkowego, gazobetonu.

Barwiony z palety 365 kolorów ARSANIT lub na indywidualne zamówienie, po wyschnięciu stanowi trwałą o wysokiej paroprzepuszczalności powierzchnię, zapewniająca swobodny transport pary wodnej, odporny na mycie, czynniki atmosferyczne. THERMATYNK-ST jest odporny na rozwój glonów i grzybów na powierzchni położonego tynku.



 - wysoka trwałość koloru nieograniczona paleta barw,
 - powłokowa ochrona mikrobiologiczna, 
 - odporny na glony i grzyby,
 - wysoka paroprzepuszczalność zaprawy,
 - odporny na mycie i czynniki atmosferyczne,



WŁAŚCIWOŚCI:

Tynk silikatowy THERMATYNK-ST jest gotową do użycia masą o konsystencji pasty, produkowany na bazie szkła wodnego, specjalnej żywicy i kruszywa marmurowego. Jest on wydajny, bardzo wygodny i łatwy w użyciu, po wyschnięciu ma bardzo wysoką paroprzepuszczalność, zapewniając swobodny przepływ pary wodnej i jej oddawanie. THERMATYNK-ST ma bardzo dobą przyczepności do typowych podłoży, jest odporny na mycie, czynniki atmosferyczne oraz zawiera środki ograniczające rozwój glonów i grzybów na powierzchni położonego tynku. 


Kolorystyka tynków silikatowych THERMATYNK-ST przedstawiona jest w palecie barw ARSANIT.



WAŻNE INFORMACJE:

- Czas całkowitego wyschnięcia: do 72 godzin,
- Czas wstępnego przesychania: około 15 minut,
- Temperatura stosowania: od +8°C do +28°C,
- Okres przydatności: 12 miesięcy,
- Do stosowania: wewnątrz i na zewnątrz,
- Sposób nakładania: ręczne,



PRZYGOTOWANIE TYNKU:

Tynk silikatowy THERMATYNK-ST dostarczony jest w gotowej do użycia postaci. Nie wolno łączyć go z innymi materiałami, rozcieńczać ani zagęszczać. Bezpośrednio przed użyciem masę należy przemieszać celem wyrównania konsystencji.



DOSTĘPNE STRUKTURY I UZIARNIENIE:

Baranek 1,0 mm – 2,5 mm,
Kornik 1,5 mm – 2,5 mm,



PRZYGOTOWNIE PODŁOŻA:

Podłoże powinno być stabilne, równe i odpowiednio mocne, oczyszczone z warstw mogących osłabić przyczepność tynku zwłaszcza z brudu, kurzu, olejów, tłuszczów, wosku, resztek farby. Stare powłoki malarskie i tynkarskie o niedostatecznej przyczepności należy usunąć, a ubytki uzupełnić stosując zaprawę klejową. Należy pamiętać, że zawsze przed nałożeniem tynku THERMATYNK-ST podłoże należy pokryć podkładową masą gruntującą THERMAGRUNT-ST która zapewnia dobrą przyczepność do podłoża.



NARZĘDZIA:

Wiertarka z mieszadłem, gładka paca stalowa i plastikowa. Narzędzia należy umyć wodą, bezpośrednio po pracy.


WYKONANIE:

Tynk silikatowy THERMATYNK-ST należy nakładać na przygotowane podłoże równomierną warstwą o grubości kruszywa, przy pomocy gładkiej pacy ze stali nierdzewnej. Nadmiar produktu należy ściągnąć z powrotem do wiadra i ponownie wymieszać. Otrzymaną powierzchnię wygładza się przy użyciu pacy z tworzywa sztucznego.

- Dla tynku o strukturze baranek - ruchami okrężnymi,
- Dla tynku o strukturze kornik – ruchami pionowymi, poziomymi lub okrężnymi.



Czas otwarty tynku (między nałożeniem i jego zatarciem) zależy od chłonności podłoża, temperatury otoczenia i konsystencji zaprawy. W czasie tynkowania i wysychania tynku, należy chronić tynkowaną powierzchnię przed słońcem, wiatrem oraz deszczem. Należy doświadczalnie, dla danego typu podłoża i warunków, ustalić maksymalną powierzchnię możliwą do wykonania w jednym cyklu technologicznym (naciągnięcie i zatarcie). Materiał należy nakładać nie dopuszczając do zaschnięcia nałożonej warstwy przed nałożeniem następnej. W innym przypadku miejsce połączeń dwóch warstw będzie widoczne. Przerwy w pracy należy odpowiednio zaplanować na przykład w narożnikach i załamaniach budynku, pod rurami spustowymi, na styku kolorów itp. Czas schnięcia wykonanego tynku zależy od podłoża, temperatury i wilgotności względnej powietrza i waha się od 48 do 72 godzin. W warunkach podwyższonej wilgotności i niskiej temperatury czas wiązania tynku ulega wydłużeniu. W czasie nakładania i wysychania tynku silikatowego THERMATYNK-ST temperatura otoczenia powinna wynosić od +8°C do +28°C także w nocy.


UWAGA:

Celem uniknięcia różnic barw przy aplikacji kolorowych tynków, należy nakładać na jedną powierzchnię, tynki o tym samym numerze partii produkcyjnej.



PRZECHOWYWANIE I TRANSPORT:

THERMATYNK-ST należy przewozić i przechowywać w szczelnie zamkniętych wiaderkach, w temperaturze dodatniej. Okres przydatności wynosi 12 miesięcy od daty produkcji umieszczonej na opakowaniu. 


Chronić przed wilgocią.



OPAKOWANIA:

Wiadro 25 kg, 


PALETA:

25 kg x 24 sztuk = 600 kg.
MASZ PYTANIA NAPISZ DO NAS
JESTEŚMY TU DLA CIEBIE