THERMATYNK nanoSN - strukturalny tynk nanosilikonowy to cienkowarstwowy tynk dekoracyjny przeznaczony do wykonywania tynków wewnętrznych i zewnętrznych. Dostępny jest w strukturach typu: „baranek” do nakładania ręcznego i zacierania, oraz w strukturze typu: „ do modelowana ” do nakładania ręcznego lub mechanicznego, oraz fakturowania lub odbijania przy pomocy specjalnej matrycy silikonowej.
- do zastosowania wewnątrz i na zewnątrz,
- odporny na zabrudzenia,
- posiada właściwości samoczyszczące,
- elastyczny i odporny na uderzenia,
- tynk tworzy powłokę przepuszczalną dla pary wodnej,
- zabezpiecza przed rozwojem grzybów i glonów,
- Barwiony z palety 365 kolorów, lub na indywidualne zamówienie,
- hydrofobowy, odporny na UV,
- faktura typu: baranek oraz do modelowana,
WŁAŚCIWOŚCI:
Tynk nanosilikonowy THERMATYNK nanoSN to gotowy do użycia tynk o konsystencji pasty. Jest on wydajny, wygodny i łatwy w użyciu. Tynk silikonowy tworzy powłokę przepuszczalną dla pary wodnej a dzięki nowoczesnej technologii zabezpiecza przed rozwojem grzybów i glonów. Charakteryzuje się dużą odpornością na uszkodzenia i warunki atmosferyczne. Kolorystyka tynków nanosilikonowych THERMATYNK nanoSN przedstawiona jest w palecie barw ARSANIT. Na życzenie klienta dostępna jest także inna kolorystyka.
WAŻNE INFORMACJE:
- Czas całkowitego wyschnięcia: od 12 do 48 godzin,
- Czas wstępnego przesychania: około 15 minut,
- Temperatura stosowania: od +5°C do +28°C,
- Okres przydatności: 12 miesięcy,
- Do stosowania: na zewnątrz i wewnątrz,
PRZYGOTOWNIE PODŁOŻA:
Podłoże powinno być mocne i równe, oczyszczone z brudu, kurzu, tłuszczy, olejów, wosków oraz resztek farby. Stare powłoki malarskie i tynkarskie o niedostatecznej przyczepności należy usunąć, a ubytki uzupełnić stosując zaprawę klejową. Przed nałożeniem tynku niezależnie od rodzaju podłoża, należy wykonać warstwę kontaktową z masy podkładowej THERMAGRUNT-nanoSN, celem uzyskania odpowiedniej warstwy przyczepnej. Zaleca się stosowanie podkładu tynkarskiego w kolorze zbliżonym do koloru tynku.
SPOSÓB NAKŁADANIA:
- baranek – ręczne,
- struktura modelowana ręcznie lub maszynowo,
WYKONANIE:
Przygotowanie tynku: Przed rozpoczęciem nakładania masę należy dokładnie wymieszać przy pomocy wolnoobrotowej mieszarki. W zależności od rodzaju podłoża i warunków aplikacji temperatury, wilgotności powietrza, chłonności podłoża, itp. producent dopuszcza dodanie niewielkiej ilości preparatu L8R nie więcej niż 0,25 L na opakowanie. Aby uniknąć różnic w kolorze tynku i jego fakturze, ilość dodawanego preparatu powinna być jednakowa dla każdego opakowania.
NARZĘDZIA:
Wiertarka z mieszadłem, gładka paca stalowa i plastikowa. Narzędzia należy umyć wodą, bezpośrednio po pracy.
WYKONANIE ZAPRAWY TYNKARSKIEJ:
Do właściwych prac tynkarskich można przystąpić po odpowiednim przygotowaniu podłoża oraz całkowitym jego wyschnięciu. Tynk nanosilikonowy nanosi się pacą ze stali nierdzewnej a nadmiar materiału należy zebrać do wiadra. Do zacierania można przystąpić po czasie, kiedy masa nie klei się do narzędzi i jednocześnie daje się formować. Czas ten zależy od rodzaju podłoża i panujących w trakcie nakładania warunków atmosferycznych. Żądaną fakturę osiąga się wykorzystując pacę z tworzywa sztucznego, którą należy prowadzić po zacieranej powierzchni jednakowymi, kolistymi ruchami. Nie dopuszczać do powstania miejsc z nierównomiernie rozłożoną masą ponieważ defekty te są nie do usunięcia po wyschnięciu tynku. Przerwanie prac należy zaplanować wcześniej w miejscach, gdzie ewentualne połączenie będzie mało widoczne. W celu uzyskania jednolitej struktury oraz koloru tynku, prace na ścianie tworzącej jedną płaszczyznę należy prowadzić w sposób ciągły, bez przerw stosując materiał z jednej partii produkcyjnej. Wyrób zawiera naturalne wypełniacze mineralne co może spowodować różnicę w odcieniach. W innym przypadku miejsce połączeń dwóch warstw będzie widoczne. W czasie nakładania i wysychania tynku nanosilikonowego temperatura otoczenia powinna wynosić +5°C do +28°C także w nocy. Optymalna temperatura podczas nanoszenia +25°C. Tynku nanosilikonowego nie należy nakładać przy silnym wietrze, bezpośrednim nasłonecznieniu, opadach deszczu, bez stosowania zabezpieczeń ochronnych (siatki, plandeki). Warunki te należy utrzymać minimum 3 dni od momentu jego nałożenia. W okresie tym niedopuszczalny jest spadek temperatury poniżej 5°C. Czas schnięcia wykonanego tynku zależy od podłoża, temperatury i wilgotności względnej powietrza i waha się od 12 do 72 godzin. W warunkach podwyższonej wilgotności i niskiej temperatury około +5°C czas wiązania tynku może ulec wydłużeniu. Niedostosowanie się do powyższych zaleceń lub złe przygotowanie podłoża może doprowadzić do powstania trwałych różnic kolorystycznych na powierzchni tynkarskiej takie jak wykwity lub przebarwienia, w skrajnych przypadkach do obniżenia jej trwałości, a nawet odklejenia od ściany.
Prace wykonywać zgodnie z zasadami sztuki budowlanej. Wszelka ingerencja w skład produktu jest niedopuszczalna i może w znaczący sposób obniżyć jakość stosowanego materiału. W przypadku połączenia z wyrobami innych Producentów nie ponosimy żadnej odpowiedzialności.
PRZECHOWYWANIE I TRANSPORT:
Okres przydatności w pojemniku oryginalnie zamkniętym wynosi: 12 miesięcy od daty produkcji umieszczonej na opakowaniu w temperaturze od +5°C do +28°C. Otwarcie opakowania może ten czas znacznie skrócić.
OPAKOWANIA:
Wiadro 25 kg,
PALETA:
25 kg x 24 sztuk = 600 kg.