HYDROISOLATOR 2K - Elastyczna dwuskładnikowa hydroizolacja przeznaczona jest do ochrony przed wodą i wilgocią. Hydroizolacja przeznaczona do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków na podłoża takie jak: posadzki betonowe, konstrukcje betonowe i żelbetowe, tynki cementowo-wapienne. HYDROIZOLATOR 2K przeznaczony jest do uszczelniania powierzchni tarasów i balkonów oraz tak zwanych stref mokrych, w pomieszczeniach sanitarnych takich jak kabiny prysznicowe, łazienki, pralnie itp. Można go również nakładać na powierzchnie ścian piwnic i fundamentów narażonych na stały kontakt z wodami gruntowymi i w zbiornikach wodnych pod presją. Jeżeli powierzchnia będzie narażona na obciążenia mechaniczne na przykład ruch pieszy, należy zastosować płytki ceramiczne. Nie stosować na podłoża gipsowe. Do ocieplenia płyt gipsowo-kartonowych wewnątrz budynków należy zastosować jednoskładnikową płynną folię HYDROISOLATOR.
ZESTAW
Komponent A (worek)
Komponent B (kanister)
Dwuskładnikowa izolacja przeciwwodna na bazie cementu i żywic syntetycznych.
- Elastyczna – wzmocniona włóknami,
- Posiada zdolność do łączenia rys w podłożu,
- Do wewnątrz i na zewnątrz,
- Nie zawiera rozpuszczalników,
- Wodoszczelna,
WAŻNE INFORMACJE:
- Zużycie około 1,6 kg/m2 przy 1 mm grubości warstwy,
- Temperatura stosowania: od +5°C do +25°C,
- Wodoszczelność: Brak przenikania,
- Sposób nakładania: ręczne (paca) / mechaniczne,
- Do stosowania: na zewnątrz / wewnątrz,
Okres przydatności:
Składnik A: 12 miesięcy
Składnik B: 24 miesiące
WŁAŚCIWOŚCI:
HYDROISOLATOR-2K to dwuskładnikowa masa uszczelniająca na bazie spoiw cementowych, wyselekcjonowanych minerałów, specjalnych dodatków i włókien sztucznych, dobranych według receptury opracowanej w Laboratorium ARSANIT. Po wymieszaniu obu składników powstaje płynna masa, którą łatwo nakładać nawet na powierzchnie pionowe i którą można nakładać warstwami o grubości do 2 mm w jednym cyklu pracy. Dzięki dużej zawartości wysokiej jakości żywic syntetycznych HYDROISOLATOR-2K pozostaje trwale elastyczny w każdych warunkach środowiskowych i doskonale przylega do wszelkich powierzchni betonowych i materiałów porowatych, pod warunkiem, że są nośne i czyste.
PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:
HYDROISOLATOR-2K może być stosowana na nośne, zwarte i wolne od substancji takich jak:
Płyny organiczne, tłuszcze, pyły,
PODŁOŻA NA KTÓRYCH MOŻNA STOSOWAĆ:
— beton powyżej 28 dni schnięcia,
— tynki cementowe powyżej 28 dni schnięcia,
— podkłady samopoziomujące Arsanit ZS 014 powyżej 7 dni schnięcia,
— mury z cegieł powyżej 28 dni schnięcia,
- mury z pustaków powyżej 28 dni schnięcia,
- mury z bloczków wykonane na pełną spoinę powyżej 28 dni schnięcia,
Podłoża te muszą być równe, chłonne i porowate. Istniejące zabrudzenia, warstwy o niskiej wytrzymałości i wszelkie powłoki malarskie lub substancje organiczne muszą zostać usunięte. Zaleca się oczyszczenie podłoża poprzez piaskowanie lub mycie wodą pod wysokim ciśnieniem. Wszelkie pęknięcia należy poszerzyć i wypełnić zaprawą naprawczą do betonu ARSANIT RC-30. Ostre krawędzie wymagają skrobania lub szlifowania. Beton na balkonie lub tarasie, który uległ erozji, powinien zostać naprawiony za pomocą RAPID przed wykonaniem hydroizolacji. W przypadku hydroizolacji w zbiorniku o wysokim ciśnieniu wody, podłoże musi mieć odpowiednią wytrzymałość.
Przed nakładaniem HYDROISOLATORA-2K podłoże należy obficie zwilżyć wodą.
SPOSÓB UŻYCIA:
Konsystencję zaprawy należy dobrać w zależności od sposobu aplikacji:
DO NAKŁADANIA PACĄ LUB MASZYNOWO
– składnik B (płyn) wlać do pojemnika i wsypując składnik A (proszek) ciągle mieszać.
DO NANOSZENIA PĘDZLEM
– składnik B (płyn) wlać do pojemnika, dolać do maksymalnie 5% wody i wsypując składnik A (proszek) ciągle mieszać wolnoobrotową wiertarką z mieszadłem.
Zaprawę należy mieszać, aż do uzyskania jednorodnej mieszaniny bez grudek. Ostatnią warstwę izolacji należy nakładać wyłącznie pacą w wersji bez dodawania wody. Przy nakładaniu ręcznym pierwszą warstwę HYDROISOLATOR-2K należy zawsze obficie nanosić pędzlem na wilgotne, ale nie mokre podłoże, następne aplikacje zawsze pacą. Naniesioną warstwę należy chronić przed zbyt szybkim przesychaniem – ciepłym wiatrem oraz promieniami słonecznymi. Drugą warstwę nanosić na matowo wilgotną stwardniałą pierwszą warstwę. Podobnie nanosić trzecią warstwę, jeśli jest taka potrzeba. W miejscach zamkniętych warstwy HYDOISOLATOR-2K można nanosić, co około 4 godziny. W jednym zabiegu nie można nakładać grubszej warstwy niż 1,5 mm. Narzędzia i świeże zabrudzenia myć wodą. Stosować w temperaturach od +5°C do +28°C. Naniesiony HYDROISOLATOR-2K należy, co najmniej przez 3 dni chronić przed zbyt szybkim przesychaniem, mrozem i opadami atmosferycznymi. Zaleca się tu stosowanie osłon chroniących przed silnym nasłonecznieniem, przeciągami i deszczem oraz mrozem. Nie wolno pielęgnować zaprawy poprzez polewanie czy zraszanie wodą. Płytki ceramiczne mocować po 3 dniach od wykonania HYDROISOLATOR-2K, a powłoki malarskie tylko: akrylowe i silikonowe nakładać nie wcześniej niż po 7 dniach.
NORMA ZUŻYCIA:
Średnie zużycie około 1,5 kg/m2 na 1mm grubości warstwy.
PRZECHOWYWANIE:
Przechowywać w chłodnym pomieszczeniu w oryginalnych opakowaniach.
Chronić przed przegrzaniem!
OKRES PRZYDATNOŚCI:
Składnik A: 12 miesięcy od daty produkcji umieszczonej na opakowaniu.
Składnik B: 24 miesiące od daty produkcji umieszczonej na opakowaniu.
OPAKOWANIE:
Komponent A - worek 25 kg
Komponent B - Kanister 8,3 kg
ILOŚĆ NA PALECIE:
SKŁADNIK A: 25 kg x 48 sztuk = 1200 kg
SKŁADNIK B: 8,3 kg x 48 sztuk = 398,4 kg