Ceramik Ultra C2TES1 jest klejem cementowym o podwyższonych parametrach przyczepności, stworzony na bazie cementu, mieszanki odpowiednio wyselekcjonowanych kruszyw oraz proszków polimerowych. Klej posiada również zmniejszony spływ oraz wydłużony czas otwarty, jest wysokoelastyczny i odkształcalny.
W zależności od tego, gdzie będzie nakładany klej – na powierzchnie pionowe czy poziome – możemy dopasować jego żelową konsystencję do potrzeb podłoża, poprzez stosowanie różnych ilości wody.
Wyjątkowe właściwości klej zawdzięcza również zastosowaniu nanotechnologii to znaczy surowcom nanonoporowatym a nie nanocząsteczkowym. Woda w kontakcie z minerałami tego typu jest absorbowana w strukturze świeżej zaprawy klejowej, co pozwala na pełną hydratację cementu, niezależnie od rodzaju przyklejanych okładziny i na rozszerzalność warunków aplikacyjnych do temperatury +30°C.
- nowoczesna technologia,
- klej cementowy o podwyższonych parametrach,
- klej o ograniczonym ograniczonym spływie,
- wydłużony czas otwarty,
- wysokoelastyczny, odkształcalny,
- plastyczny i łatwy w obróbce,
- klej do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynku,
- wszystkie duże formaty płytek XXXL,
- grubość warstwy kleju od 2 mm do 15 mm,
ZASTOSOWANIE:
Ceramik Ultra C2TES1 świetnie sprawdza się przy montażu na trudnych podłożach cementowych i gipsowych narażonych na oddziaływanie niekorzystnych warunków eksploatacyjnych. Produkt może być stosowany w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym:
- Do ścian i posadzek,
- Do stosowania pod ogrzewania podłogowe i ścienne,
- Do klejenia płytek kamiennych niewrażliwych na przebarwienia,
- Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz,
- Do wyrównującego szpachlowania podłoży mineralnych DO grubości 15 mm,
- W budownictwie mieszkaniowym, użyteczności publicznej i przemysłowym, garażach, obiektach służby zdrowia.
- Do chłonnych i niechłonnych okładzin ceramicznych: glazury, terakoty, kamionki, mozaiki ceramicznej, klinkieru, płytek ceglanych, gresu itp.
- Do stosowania na podłożach odkształcalnych i nieodkształcalnych, jak na przykład beton monolityczny, tynki cementowe, wapienno-cementowe, wapienne i gipsowe, jastrychy i wylewki cementowe i anhydrytowe, lastriko, płyty kartonowo-gipsowe, cementowo-włóknowe i OSB, zespolone uszczelnienia pod płytkowe, stare powłoki malarskie i stare okładziny płytkowe.
- Do stosowania w pomieszczeniach suchych i mokrych (łazienkach, umywalniach), na balkonach, tarasach, fasadach nieocieplonych i ocieplonych, w zbiornikach wodnych, w nieckach i na plażach basenów pływackich, na posadzkach narażonych na wysokie obciążenia mechaniczne i naprężenia wywołane zmianami temperatury.
Możliwość montażu okładzin od małego do dużego formatu wewnątrz i na zewnątrz budynku.
MAKSYMALNY ROZMIAR PŁUTKI I ZASTOSOWANIE:
WEWNĄTRZ BUDYNKU
Podłogi - powyżej 150 cm x 150 cm,
Ściany - powyżej 150 cm x 150 cm,
Z ogrzewaniem - 120 cm x 120 cm,
ZA ZEWNĄTRZ BUDYNKÓW
Podłogi - 90 cm x 90 cm,
Ściany - 60 cm x 60 cm,
Elewacja w systemie ETICS (cokół) - 60 cm x 60 cm,
Bez zadaszenia - 33 cm x 33 cm (jasne kolory),
Klejenie płytek betonowych - TAK
PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:
Podłoże powinno być: równe, zwarte, nośne suche, trwałe, stabilne, wolne od kurzu i innych środków zmniejszających przyczepność. W przypadku dużych nierówności należy wyrównać przy zastosowaniu mas szpachlowych lub mas samopoziomujących:
- Rapid Concrete RC-20, RC-30,
- Zaprawa Samopoziomująca ZS-014, ZSF-015,
Podłoża cementowe o przeciętnej chłonności nie wymagają gruntowania, a jedynie zwilżenia wodą do stanu matowo-wilgotnego. Unikać pozostawania zastoin wody. Podłoża chłonne przed nałożeniem kleju należy przygotować powierzchnie jednym z preparatów gruntujących firmy Arsanit.
RODZAJ PODŁOŻA I PRZYGOTOWANIE:
Chłonne, wewnątrz, nowe - Akryl Grunt Stronger,
Chłonne, zewnątrz, stare - HydroGrunt,
Strefy mokre, wewnątrz - Hydroisolator,
Strefy mokre, zewnątrz (balkony, tarasy) Hydroisolatro 1K, Hydroisolator 2K,
PRZYGOTOWANIE PRODUKTU:
Wlać do czystego naczynia odpowiednią ilość wody zarobowej. Wsypać zawartość opakowania i wymieszać odpowiednim mieszadłem maksymalnie 500 obrotów na minutę do uzyskania jednorodnej, pozbawionej grudek, plastycznej zaprawy. Odczekać około 3 minuty i powtórnie wymieszać.
Opakowanie Ceramik Ultra C2TES1 25kg rozmieszać w proporcjach:
- konsystencja ograniczająca spływ (ściany) - około 7 L wody / worek 25 kg,
- konsystencja płynna (podłogi) - około 8 L wody / worek 25 kg,
Czas gotowości przygotowanej zaprawy do pracy: około 4 godzin, po tym czasie zaprawa klejowa nie nadaje się do ponownego użycia przez dodanie wody lub ponowne wymieszanie z nowym klejem.
WYKONANIE:
- Aby uzyskać najlepszą przyczepność, należy najpierw gładką stroną pacy rozprowadzić na podłożu cienką warstwę kontaktową.
- Następnie odpowiednią pacą zębatą rozprowadzić (możliwie w jednym kierunku) na świeżą warstwę kontaktową zaprawę klejową. Dobór pacy jest uzależniony od formatu płytki i równości podłoża. Opuszkami palców kontrolować czas naskórkowania zaprawy klejowej.
- Lekko posuwistym ruchem ułożyć płytki na zaprawie klejowej, docisnąć i ustawić we właściwym położeniu.
- Ceramik Ultra C2TES1 należy chronić przed działaniem wody przez 24 godzin oraz mrozu i silnego nasłonecznienia przez 7 dni od ułożenia.
- Jeśli nie ma innych wymagań, należy zapewnić podklejenie zaprawą klejową minimum 75% powierzchni płytki.
- Na balkonach, tarasach, elewacjach, ogrzewalniach podłogowych i ściennych, w basenach pływackich i kąpielowych oraz w przypadku okładzin płytkowych poddanych wysokim obciążeniom mechanicznym oraz w przypadku klejenia płytek wielkoformatowych wymagane jest podklejenie minimum 95% powierzchni płytki.
- Jastrychy z ogrzewaniem podłogowym należy przed wyklejaniem okładzin płytkowych poddać wstępnemu wygrzewaniu.
- Należy nakładać wyłącznie taką ilość kleju jaką można obłożyć płytkami w czasie otwartym klejenia 30 minut.
- Płytki można korygować przez około 20 minimum od ich ułożenia.
UWAGA:
Prace należy wykonywać w suchych warunkach, przy temperaturze powietrza i podłoża od +5°C do +30°C. Nałożoną zaprawę należy chronić przed mrozem, opadami atmosferycznymi, bezpośrednim nasłonecznieniem oraz temperaturą powyżej +30°C przez okres około 2 tygodni. Producent odpowiada za jakość wyrobu, ale nie ponosi odpowiedzialności za jego konkretne zastosowania. Stosując produkt przestrzegać zapisów niniejszej karty technicznej, zasad sztuki budowlanej, odpowiednich norm oraz przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Informacje wykraczające poza zawartość niniejszej karty technicznej wymagają pisemnego potwierdzenia przez producenta. W przypadku wątpliwości kontaktować się z Działem Technicznym producenta.
PRZECHOWYWANIE I TRANSPORT:
Produkt przechowywać w suchym pomieszczeniu w oryginalnych opakowaniach, w temperaturze od +5°C do +30°C.
Chronić przed wilgocią.
Okres przydatności wynosi 12 miesięcy od daty produkcji umieszczonej na opakowaniu.
OPAKOWANIA:
Worek 25kg
PALETA:
25 kg x 48 worków = 1200 kg. PALETA