Zaprawę klejową LANAMIK LW stosuje się do przyklejania płyt z wełny mineralnej na typowych mineralnych podłożach takich jak cegły, tradycyjne tynki cementowe lub cementowo-wapienne, beton czy gazobeton. Zaprawę klejową można stosować również do szpachlowania oraz uzupełniania niewielkich ubytków.
- Dobra przyczepność do podłoża,
- Wysoka wytrzymałości,
- Łatwa w stosowaniu,
- Wodoodporna,
- Ekonomiczna w użyciu,
- Przyjazna dla środowiska,
WŁAŚCIWOŚCI:
Zaprawa klejowa LANAMIK LW jest suchą mieszanką wysokiej jakości cementu, wypełniaczy mineralnych oraz polimerów. LANAMIK LW jest zaprawą o dużej paroprzepuszczalności, wysokiej wydajności, jest łatwa i wygodna w stosowaniu, dzięki czemu doskonale nadaje się do przyklejania płyt z wełny mineralnej. Zaprawę klejową LANAMIK LW można stosować zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynku.
WAŻNE INFORMACJE:
- Zużycie: około 4 kg/m2,
- Proporcje mieszania: 5,5 – 6,0 L wody na 25 kg zaprawy,
- Temperatura stosowania: +5°C do +28°C,
- Okres przydatności: 12 miesięcy,
PROPORCJE MIESZANKI:
Suchą mieszankę zaprawy klejowej wsypać do około 5,5-6,0 L wody i dokładnie wymieszać ręcznie lub mechanicznie, aż do uzyskania jednorodnej mieszaniny. Klej nadaje się do użycia po upływie 5 minut i ponownym wymieszaniu. Zaprawę klejową LANAMIK LW należy zużyć w ciągu 2 godzin.
WYKONANIE:
Prace należy wykonywać w temperaturze od +5°C do +28°C. Podłoże, na które stosuje się zaprawę klejową LANAMIK LW powinno być suche, czyste, wolne od tłuszczu, resztek farb i innych powłok malarskich. Podłoża silnie chłonne należy zagruntować emulsją gruntującą. W przypadku klejenia na podłoża trudne, niestabilne, należy wykonać próbę przyczepności. Płyty należy mocować za pomocą łączników oraz zaprawy klejowej LANAMIK LW. W celu przyklejenia płyt z wełny mineralnej powierzchnię płyty należy przeszpachlować cienką warstwą zaprawy i po jej związaniu, w przypadku równych i gładkich podłoży, nanieść zaprawę na całą powierzchnię płyty przy pomocy pacy zębatej 8-12 mm tak, aby po przyklejeniu tworzyła warstwę o grubości 2-7mm. Na podłożach nierównych, po wstępnym związaniu warstwy zaprawy, przyklejać płytę standardową metodą punktową. Polega ona na naniesieniu zaprawy kielnią po obwodzie płyty, wzdłuż jej krawędzi pasem o szerokości około 3-5 cm. Dodatkowo na środku płyty należy nałożyć od 3 do 6 placków zaprawy tak, aby w sumie zaprawa pokrywała co najmniej 40% powierzchni płyty, a po dociśnięciu do ściany co najmniej 60%.