JOKER FARB-STZ jest farbą silikatową przeznaczoną do malowania podłoży mineralnych takich, jak tynki cementowe, cementowo-wapienne oraz cienkowarstwowe tynki mineralne. Służy również do malowania surowych powierzchni wykonanych z betonu, a także cegieł, bloczków, pustaków i innych tego typu materiałów ceramicznych lub wapienno-piaskowych. Mineralne tynki cienkowarstwowe można malować farbą silikatową JOKER FARB-STZ już na trzeci dzień od ich położenia. JOKER FARB-STZ nadaje się również do renowacyjnego malowania powierzchni pokrytych wcześniej farbami silikatowymi. Farbę można stosować na zewnątrz oraz wewnątrz budynków.
Biała lub w 365 kolorach.
- Farba jest już gotowa do użycia,
- Chroni przed wilgocią,
- Wysoka paroprzepuszczalność,
- Odporna na zabrudzenia,
- Odporna na glony i grzyby,
- Stosowana na zewnątrz oraz wewnątrz budynków,
- Odporna na warunki atmosferyczne,
- Biała lub w 365 kolorach,
JOKER FARB-STZ to najnowszej generacji farba silikatowa, wykonana na bazie szkła wodnego z dodatkiem wysokiej jakości środków chemicznych. JOKER FARB-STZ wnika głęboko w podłoże, tworząc matową, gładką, pozbawioną zmarszczeń i pęknięć powłokę. Jest paroprzepuszczalna, co pozwala na swobodny przepływ pary wodnej i uwalnianie wilgoci przez nałożoną elewację. JOKER FARB-STZ zapewnia doskonałą ochronę malowanej powierzchni przed wilgocią, jest odporna na zabrudzenia, glony i grzyby.
WAŻNE INFORMACJE:
- Zużycie: 0,30 L /m2 (przy dwukrotnym malowaniu),
- Stopień połysku: matowy,
- Temperatura stosowania: +8°C do +28°C,
- Czas wysychania: od 2 do 6 godzin,
- Sposób nanoszenia: ręcznie / natrysk maszynowy,
- Okres przydatności: 12 miesięcy,
JOKER FARB-STZ ma bardzo dobre właściwości kryjące jest odporna na zabrudzenia, zwietrzenie, opady atmosferyczne oraz wszelkie rodzaje agresywnych składników zawartych zarówno w podłożu, jak i w środowisku naturalnym.
PRZYGOTOWANIE ELEWACJI DO MALOWANIA
Oto kilka kroków, które warto wykonać przed malowaniem elewacji.
OCZYSZCZENIE ELEWACJI:
Przed malowaniem elewacji należy ją dokładnie oczyścić, podłoże powinno być suche, stabilne oraz oczyszczone z kurzu, brudu oraz tłuszczów. Stare, luźne i popękane powłoki malarskie należy usunąć. Można to zrobić za pomocą myjki ciśnieniowej lub specjalnych środków czyszczących.
NAPRAWA UBYTKÓW:
Jeśli na elewacji pojawiły się uszkodzenia, ubytki lub spękania to należy je naprawić zestawem naprawczym RAPID:
- ZAPRAWA ZW-013,
- RAPID CONCRETE RC-10,
- RAPID CONCRETE RC-20,
- RAPID CONCRETE RC-30,
GRUNTOWANIE:
Przed malowaniem elewacji należy ją zagruntować gruntem JOKER GRUNT-STZ. Grunt zapewni lepszą przyczepność farby do podłoża i zabezpiecza elewację przed wilgocią.
MALOWANIE:
Elewację można pomalować wałkiem lub pędzlem. Farbę JOKER FARB-STZ nakłada się od góry elewacji, tworząc równomierne, zachodzące na siebie pasy.
PRZYGOTOWANIE FARBY:
Farba silikatowa JOKER FARB-STZ dostarczona jest w postaci gotowej do użycia. Po otwarciu wiaderka jego zawartość należy dokładnie wymieszać w celu wyrównania konsystencji i koloru. Farbę można rozcieńczać w temperaturach podłoża lub otoczenia, zbliżonym do maksymalnej dopuszczalnej temperatury +25°C / +28°C. Do rozcieńczania należy używać preparatu JOKER GRUNT-STZ. Na opakowanie 10 litrowe można dodać maksymalnie 0,5 litra preparatu. Przyjęte proporcje rozcieńczania należy zachować na całej malowanej powierzchni. Do ostatecznego malowania należy stosować farbę w postaci nierozcieńczonej.
NARZĘDZIA:
Pędzel, wałek malarski lub maszyna. Narzędzia należy umyć czystą wodą, bezpośrednio po użyciu.
SPOSÓB UŻYCIA:
Na przygotowane i zagruntowane podkładem gruntującym JOKER GRUNT-STZ powierzchnię należy pokryć cienką, równomierną warstwą farby JOKER FARB-STZ. Malowanie można przeprowadzać za pomocą wałka, pędzla lub poprzez natrysk, jednorazowo lub wielokrotnie, w zależności od chłonności i struktury podłoża. Przerwy technologiczne w malowaniu należy wcześniej zaplanować, na przykład w narożach i załamaniach budynku, pod rurami spustowymi czy w miejscach łączenia kolorów. Nakładanie farby na tak wcześniej zaplanowaną powierzchnię powinno odbywać się bez przerw, zachowując ciągłość pracy. Malowaną powierzchnię należy chronić zarówno podczas malowania, jak i w trakcie procesu schnięcia farby, przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, wiatru i opadów atmosferycznych. Czas schnięcia farby, w zależności od rodzaju podłoża, temperatury i wilgotności powietrza, wynosi od około 2 do 6 godzin.